східноукраїнський національний університет
імені володимира даля
 
Університет Фотоальбоми Освіта Наука Підрозділи Студентське життя Міжнародне співробітництво Абітурієнту
центр зв'язків із громадськістю
повідомляє
18.12.2014

Активисти студентського самоврядування СНУ ім. В.Даля обговорили реалії впровадження Закону України «Про вищу освіту»

16.12.2014

Дорогі далівці! Запрошуємо студентів, викладачів і співробітників до участі в Інтернет-флешмобі «Різдво надії»

14.12.2014

Тиждень права у СНУ ім. В.Даля закінчився науковою дискусією молодих вчених

08.12.2014

У СНУ ім. В.Даля провідні фахівці визначили шляхи модернізації бюджетно-податкової політики України

02.12.2014

Два студенти-далівці з території проведення АТО навчатимуться у Польші за програмою «Польський Еразмус для України»

01.12.2014

У СНУ ім. В.Даля стартує тиждень права

25.11.2014

У Далівському університеті обговорять питання модернізації політичної системи

17.11.2014

Привітання ректора СНУ ім.В.Даля Олександра Голубенка

Центр зв'язків із громадськістю
 
18.12.2014
Активисти студентського самоврядування СНУ ім. В.Даля обговорили реалії впровадження Закону України «Про вищу освіту»

Студенти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля  (м. Сєвєродонецьк) Алла Грішина та Денис Козловський взяли участь у засіданні Координаційної ради класичних ВНЗ України на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. В рамках заходу відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Реалії впровадження Закону України «Про вищу освіту»: студентський погляд», організований Національним Студентським Союзом.

На засідання з’їхалися 40 студентів з чотирнадцяти вишів  Чернігова, Хмельницького, Одеси, Львову, Сум, Полтави, Києва, Кривого Рогу, Переяслав-Хмельницького, Чернівців, а також університетів, евакуйованих із зони АТО.  Представники СНУ ім. В.Даля - Алла Грішина та Денис Козловський - навчаються за спеціальністю «Маркетинг» і є активістами студентського самоврядування.

Учасники круглого столу обговорювали проблемні питаня в освіті  та напрацювали шляхи їх вирішення. Особливу увагу приділили виплаті стипендій, фінансуванню студентського самоврядування, автономії і корупції в університетах. Студенти СНУ ім. В.Даля розповіли про переваги свого університету: можливість стажування за кордоном, безкоштовне вивчення іноземної мови від носіїв мови, студентам надається унікальна нагода навчатися за програмами подвійного диплому, що дозволяють отримати дипломи українського та європейського зразка, можливість навчання за дистанційною формою. Університет має дослідницький статус, майже повний перелік всіх галузей знань та якісний професорсько-викладацький склад.

За підсумками обговорення  була підписана резолюція з пропозицією конкретизувати у підзаконних актах механізм обрання та фінансування студентського самоврядування. Учасники зазначили, що введення закону потрібно вводити поступово. Також виступили проти скорочення бюджетних місць, оскільки вважають, що багато талановитих, але малозабезпечених молодих людей не зможуть навчатися на контрактній основі.

«Освіта не повинна бути легкодоступною, а має бути прикладною і прив'язаною до економічних реалій сьогодення, без цього нам, молоді, буде тяжко побудувати розвинену та успішну державу», - зазначила голова Координаційної Ради СНУ ім. В. Даля Алла Грішина.

Після плідних дискусій учасники заходу подивилися виставу «Ніч на Андрія» в місцевому театрі «Голос», побували на екскурсіях містом. А студенти СНУ ім. В.Даля серед чернівецьких студентів провели благодійну акцію «Чужих дітей не буває» зі збору коштів від продажу печива для діток з Ілірійського дитячого будинку «Надія дітям», який було евакуйовано з Лутугіно Луганської області до Одеси.

Слід зазначити, що на базі Науково-дослідного «Інституту духовного розвитку людини» СНУ ім. В.Даля створена кафедра ЮНЕСКО, а Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича внесений до спадщини ЮНЕСКО. Тому в минулому році між ціма двома університетами під час обміну студентами був підписаний договір про співробітництво за програмою «Схід і Захід разом».

 
     
 
 
Cхідноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля
проспект Радянський 59-а
93400 м. Сєвєродонецьк Україна